Поширені питання

Що таке онлайн кредит

Кредит онлайн – це позика в мікрофінансовій організації, котра володіє онлайн-сервісом. Процес подачі, обробки заявок і видачі грошових коштів проходить дистанційно – клієнту не потрібно відвідувати офіс компанії і їхати в банк за грошима.

Мікропозику переводять на банківську картку відразу після схвалення. При цьому з моменту початку заповнення анкети до фактичного перерахування грошей в середньому проходить не більше 20 хвилин. Відповідно ви можете отримати онлайн займ максимально швидко навіть в ситуації, коли гроші потрібні дуже терміново.

МФО демонструють лояльність до клієнта – вимоги до позичальників зовсім не такі як в банківських установах. Ви можете отримати миттєву позику навіть за відсутності офіційного працевлаштування.

[згорнути]
Скільки заявок можна оформити?

Кількість одночасно поданих заявок в різні МФО не обмежена. Що стосується однієї конкретно взятої компанії – ви можете оформити тільки одну заявку. Наступна можливість з’явиться після успішного погашення кредиту. Якщо ви отримали відмову, повторювати спробу рекомендується через 30 днів.

[згорнути]
Як вибрати кредит в сервісі TurboZaim?

Докладну інструкцію дивіться на сторінці https://turbozaim.com.ua/kak-vybrat-kredit/

[згорнути]
В яких містах доступні позики?

Онлайн кредит доступний в будь-якій точці України, крім Автономної Республіки Крим та зони проведення операції Об’єднаних сил.

[згорнути]

Вимоги до позичальника

Які умови кредитування?

При виборі онлайн позики слід врахувати, що у кожної окремої компанії можуть бути індивідуальні умови кредитування. Коротку інформацію можна подивитися на сторінках turbozaim.com.ua, повну – на офіційних сайтах МФО.

Розглянемо стандартні умови:

 • Сума першої позики від 100 до 15 тыс. грн.
 • Процентна ставка від 0.01 до 2.2% в день.
 • Термін від 1 до 30 днів.
 • Спосіб отримання: на банківську картку, готівкою в офісі.
  [згорнути]
Які вимоги до потенційних клієнтів?

Стандартні вимоги:

 • вік: від 18 до 70 років;
 • документи: паспорт громадянина України, ідентифікаційний код;
 • наявність: банківської картки, мобільного телефону, електронної пошти;
 • проживання: на території України, крім Автономної Республіки Крим та зони проведення операції Об’єднаних сил.

Крім стандартних вимог до позичальника можуть висуватися додаткові умови: надання дод. документів (водійські права, пенсійне посвідчення тощо), вік від 21 року, обов’язкова верифікація банківської картки.

[згорнути]
На яку суму можна взяти позику?

Більшість компаній обмежують суму першої позики для нових клієнтів 10 тис. грн. Для вибору необхідної суми скористайтеся кредитним калькулятором turbozaim.com.ua.

[згорнути]
Оформлення доступно без офіційного працевлаштування?

Так, оформлення доступно без офіційного працевлаштування та надання довідки про доходи.

[згорнути]
Який мінімальний та максимальний вік позичальника?

Від 18 до 70 років. У деяких мікрофінансових організаціях від 21 року.

[згорнути]

Оформлення заявки

Які шанси отримати кредит?

Отримати позику може будь-який повнолітній громадянин України. Головна умова – бути гранично чесним при заповненні заявки. Будь-яка неточність ставить під загрозу можливість оформлення кредиту.

[згорнути]
Які дані банківської картки необхідно вказати?
 1. Номер банківської карти.
 2. Термін дії (місяць і рік).
 3. CVV2 – кодовий набір із 3 цифр, який розміщується на зворотному боці картки на смузі для підпису або поряд з нею.
  [згорнути]
Можна використовувати чужу банківську карту?

Ні, використання чужої банківської картки заборонено.

[згорнути]
Навіщо потрібна верифікація картки?

Верифікація – це один із способів підтвердження дійсності володіння платіжним інструментом.

Суть процесу полягає в наступному: на банківському рахунку блокується випадкова сума до 3-х грн., яка відображається у виписці. Позичальник повинен вказати точну цифру до копійок на етапі прив’язки карти в особистому кабінеті на сайті МФО. Після успішного підтвердження заблокована сума повертається назад на рахунок.

Верифікація дозволяє запобігти шахрайству, а також використанню платіжних інструментів третіми особами.

[згорнути]
Наскільки швидко оформляється займ?

МФО видають мікрокредити набагато швидше, ніж банки. Організації рідко проводять «ручну» перевірку наданих клієнтом даних – це роблять автоматизовані сервіси. На прийняття рішення йде всього кілька хвилин.

Зрідка представники МФО можуть дзвонити клієнтові для уточнення даних. В результаті економиться час на дзвінках і тривалих перевірках, оформлення мікропозики займає не більше 15-20 хвилин. Після аналізу наданих відомостей та ідентифікації особистості клієнта буде винесено рішення. При схваленні заявки займ моментально переведуть на зареєстровану банківську картку.

[згорнути]
Як підтвердити договір і де його почитати?

В процесі оформлення заявки перед введенням коду підтвердження у вас з’явиться можливість ознайомитися з договором. Введення отриманого смс-повідомлення вважається підтвердженням умов договору.

[згорнути]
Як дізнатися рішення по заявці?

Рішення по кредиту приходить у вигляді смс-повідомлення на телефонний номер, вказаний при реєстрації. Крім цього, статус заявки можна подивитися в особистому кабінеті на сайті мікрофінансової організації.

[згорнути]
Які способи отримання грошей пропонують МФО?
 1. На картку, емітовану одним із банків України.
 2. Готівкою, за умови, якщо така опція передбачена в МФО
  [згорнути]
Можна скасувати заявку на кредит?

Так можна.

Скасувати заявку можна в особистому кабінеті на сайті мікрофінансової організації до моменту перерахування грошових коштів.

[згорнути]

Погашення позики

Як погасити кредит?

 1. В особистому кабінеті на сайті МФО за допомогою банківської картки, на яку був виданий кредит.
 2. Через платіжні термінали.
 3. У відділенні банку із зазначенням реквізитів мікрофінансової організації.
 4. За допомогою платіжних інтернет-сервісів.
 5. Готівкою у відділенні кредитора.

Перед внесенням оплати обов’язково уточніть у кредитора доступність конкретного способу погашення позики, яким ви хочете скористатись.

[згорнути]
Можливо погашати кредит частинами?

У більшості МФО така можливість існує.

[згорнути]
Чи можна погасити кредит достроково?

Згідно ст. 16 від 15.11.2016 р. Закону України «Про споживче кредитування» позичальник має право в будь-який час повністю або частково достроково повернути кредит. При цьому оплачуються відсотки за період фактичного користування кредитом.

Кредитодавцю забороняється відмовляти споживачу в прийнятті платежу у разі дострокового повернення кредиту.

[згорнути]
Яка відповідальність за непогашений займ?

За невиконання умов договору передбачена відповідальність. Кредитор має право нараховувати штрафи. Більш того, триватиме нарахування відсотків на тіло мікропозики – на ту суму, яку ви взяли в борг.

Штрафні санкції, а також розмір відсотків, що нараховуються по закінченню терміну повернення мікрокредиту, повинні бути прописані у договорі – уважно прочитайте його перед підписанням.

Якщо клієнт МФО відмовляється від виконання прийнятих на себе зобов’язань і не повертає позику, то з ним починають працювати фахівці відділу стягнення. Вони дзвонять з метою врегулювання ситуації. Якщо вирішити проблему не вдається, то організація має право вимагати повернення боргу в суді або передати право на досудове стягнення третім особам, але тільки в разі, якщо така можливість передбачена договором.

[згорнути]
Що таке пролонгація?

Пролонгація – це продовження терміну користування позиковими коштами. Період пролонгації у кожної МФО індивідуальний, дізнатися його можна на офіційному сайті конкретної компанії.

[згорнути]
Скільки разів можна оформити послугу пролонгації?

Кількість продовжень – не обмежена. Фактично, ви можете продовжувати позику нелімітовану кількість разів, що дорівнює довгостроковому кредитуванню.

[згорнути]

 

Ігор Новіков, фінансовий аналітик TurboZaim Україна.
Профіль в LinkedIn и Facebook