Поширені питання

Що таке онлайн кредит

Кредит онлайн – це позика в мікрофінансовій організації, котра володіє онлайн-сервісом. Процес подачі, обробки заявок і видачі грошових коштів проходить дистанційно – клієнту не потрібно відвідувати офіс компанії і їхати в банк за грошима.

Мікропозику переводять на банківську картку відразу після схвалення. При цьому з моменту початку заповнення анкети до фактичного перерахування грошей в середньому проходить не більше 20 хвилин. Відповідно ви можете отримати онлайн займ максимально швидко навіть в ситуації, коли гроші потрібні дуже терміново.

МФО демонструють лояльність до клієнта – вимоги до позичальників зовсім не такі як в банківських установах. Ви можете отримати миттєву позику навіть за відсутності офіційного працевлаштування.

Скільки заявок можна оформити?

Кількість одночасно поданих заявок в різні МФО не обмежена. Що стосується однієї конкретно взятої компанії – ви можете оформити тільки одну заявку. Наступна можливість з’явиться після успішного погашення кредиту. Якщо ви отримали відмову, повторювати спробу рекомендується через 30 днів.

Як вибрати кредит в сервісі TurboZaim?

Докладну інструкцію дивіться на сторінці https://turbozaim.com.ua/kak-vybrat-kredit/

В яких містах доступні позики?

Онлайн кредит доступний в будь-якій точці України, крім Автономної Республіки Крим та зони проведення операції Об’єднаних сил.

Вимоги до позичальника

Які умови кредитування?

При виборі онлайн позики слід врахувати, що у кожної окремої компанії можуть бути індивідуальні умови кредитування. Коротку інформацію можна подивитися на сторінках turbozaim.com.ua, повну – на офіційних сайтах МФО.

Розглянемо стандартні умови:

 • Сума першої позики від 100 до 15 тыс. грн.
 • Процентна ставка від 0.01 до 2.2% в день.
 • Термін від 1 до 30 днів.
 • Спосіб отримання: на банківську картку, готівкою в офісі.
Які вимоги до потенційних клієнтів?

Стандартні вимоги:

 • вік: від 18 до 70 років;
 • документи: паспорт громадянина України, ідентифікаційний код;
 • наявність: банківської картки, мобільного телефону, електронної пошти;
 • проживання: на території України, крім Автономної Республіки Крим та зони проведення операції Об’єднаних сил.

Крім стандартних вимог до позичальника можуть висуватися додаткові умови: надання дод. документів (водійські права, пенсійне посвідчення тощо), вік від 21 року, обов’язкова верифікація банківської картки.

На яку суму можна взяти позику?

Більшість компаній обмежують суму першої позики для нових клієнтів 10 тис. грн. Для вибору необхідної суми скористайтеся кредитним калькулятором turbozaim.com.ua.

Оформлення доступно без офіційного працевлаштування?

Так, оформлення доступно без офіційного працевлаштування та надання довідки про доходи.

Який мінімальний та максимальний вік позичальника?

Від 18 до 70 років. У деяких мікрофінансових організаціях від 21 року.

Оформлення заявки

Які шанси отримати кредит?

Отримати позику може будь-який повнолітній громадянин України. Головна умова – бути гранично чесним при заповненні заявки. Будь-яка неточність ставить під загрозу можливість оформлення кредиту.

Які дані банківської картки необхідно вказати?
 1. Номер банківської карти.
 2. Термін дії (місяць і рік).
 3. CVV2 – кодовий набір із 3 цифр, який розміщується на зворотному боці картки на смузі для підпису або поряд з нею.
Можна використовувати чужу банківську карту?

Ні, використання чужої банківської картки заборонено.

Навіщо потрібна верифікація картки?

Верифікація – це один із способів підтвердження дійсності володіння платіжним інструментом.

Суть процесу полягає в наступному: на банківському рахунку блокується випадкова сума до 3-х грн., яка відображається у виписці. Позичальник повинен вказати точну цифру до копійок на етапі прив’язки карти в особистому кабінеті на сайті МФО. Після успішного підтвердження заблокована сума повертається назад на рахунок.

Верифікація дозволяє запобігти шахрайству, а також використанню платіжних інструментів третіми особами.

Наскільки швидко оформляється займ?

МФО видають мікрокредити набагато швидше, ніж банки. Організації рідко проводять «ручну» перевірку наданих клієнтом даних – це роблять автоматизовані сервіси. На прийняття рішення йде всього кілька хвилин.

Зрідка представники МФО можуть дзвонити клієнтові для уточнення даних. В результаті економиться час на дзвінках і тривалих перевірках, оформлення мікропозики займає не більше 15-20 хвилин. Після аналізу наданих відомостей та ідентифікації особистості клієнта буде винесено рішення. При схваленні заявки займ моментально переведуть на зареєстровану банківську картку.

Як підтвердити договір і де його почитати?

В процесі оформлення заявки перед введенням коду підтвердження у вас з’явиться можливість ознайомитися з договором. Введення отриманого смс-повідомлення вважається підтвердженням умов договору.

Як дізнатися рішення по заявці?

Рішення по кредиту приходить у вигляді смс-повідомлення на телефонний номер, вказаний при реєстрації. Крім цього, статус заявки можна подивитися в особистому кабінеті на сайті мікрофінансової організації.

Які способи отримання грошей пропонують МФО?
 1. На картку, емітовану одним із банків України.
 2. Готівкою, за умови, якщо така опція передбачена в МФО
Можна скасувати заявку на кредит?

Так можна.

Скасувати заявку можна в особистому кабінеті на сайті мікрофінансової організації до моменту перерахування грошових коштів.

Погашення позики

Як погасити кредит?

 1. В особистому кабінеті на сайті МФО за допомогою банківської картки, на яку був виданий кредит.
 2. Через платіжні термінали.
 3. У відділенні банку із зазначенням реквізитів мікрофінансової організації.
 4. За допомогою платіжних інтернет-сервісів.
 5. Готівкою у відділенні кредитора.

Перед внесенням оплати обов’язково уточніть у кредитора доступність конкретного способу погашення позики, яким ви хочете скористатись.

Можливо погашати кредит частинами?

У більшості МФО така можливість існує.

Чи можна погасити кредит достроково?

Згідно ст. 16 від 15.11.2016 р. Закону України «Про споживче кредитування» позичальник має право в будь-який час повністю або частково достроково повернути кредит. При цьому оплачуються відсотки за період фактичного користування кредитом.

Кредитодавцю забороняється відмовляти споживачу в прийнятті платежу у разі дострокового повернення кредиту.

Яка відповідальність за непогашений займ?

За невиконання умов договору передбачена відповідальність. Кредитор має право нараховувати штрафи. Більш того, триватиме нарахування відсотків на тіло мікропозики – на ту суму, яку ви взяли в борг.

Штрафні санкції, а також розмір відсотків, що нараховуються по закінченню терміну повернення мікрокредиту, повинні бути прописані у договорі – уважно прочитайте його перед підписанням.

Якщо клієнт МФО відмовляється від виконання прийнятих на себе зобов’язань і не повертає позику, то з ним починають працювати фахівці відділу стягнення. Вони дзвонять з метою врегулювання ситуації. Якщо вирішити проблему не вдається, то організація має право вимагати повернення боргу в суді або передати право на досудове стягнення третім особам, але тільки в разі, якщо така можливість передбачена договором.

Що таке пролонгація?

Пролонгація – це продовження терміну користування позиковими коштами. Період пролонгації у кожної МФО індивідуальний, дізнатися його можна на офіційному сайті конкретної компанії.

Скільки разів можна оформити послугу пролонгації?

Кількість продовжень – не обмежена. Фактично, ви можете продовжувати позику нелімітовану кількість разів, що дорівнює довгостроковому кредитуванню.

 

Ігор Новіков, фінансовий аналітик TurboZaim Україна.
Профіль в LinkedIn и Facebook