В сервісі TurboZaim.com.ua зібрані мікрофінансові організації, які видають онлайн мікрокредити на карту. Для гарантованого оформлення позики рекомендуємо подати заявку відразу в 2-3 компанії. Отримавши кілька позитивних рішень, Ви зможете вибрати найбільш вигідний варіант.
Мікрокредит онлайн – дієвий спосіб розв’язати фінансові проблеми, що раптово виникли. Але в МФО звертаються далеко не тільки ті, кому гроші потрібні для закриття боргів і зашпаровування дірок у сімейному бюджеті. Клієнтами нерідко стають підприємці-початківці і просто заповзятливі люди. За рахунок позикових грошей вони встигають скористатися вигідними пропозиціями, що раптово виникають, наприклад купити щось із великою знижкою. На сайті зібрано пропозиції сервісів, що видають мікрокредити цілодобово, навіть якщо ви поки що в роздумах щодо оформлення позики, збережіть посилання, колись точно стане в пригоді.
Зміст:
- У кого безпечно брати мікрокредит
- Вимоги МФО до позичальників
- Чому заявку відхиляють
- Приклад розрахунку відсотків за кредитом
- Як отримати позикові гроші
У кого безпечно брати мікрокредит
Рідко про яку фінансову сферу думають так погано, як про мікрокредитні компанії. Через те, що в нульові молодий напрямок діяльності на певний час облюбували шахраї, у народі сформувалося упереджене ставлення до всіх, хто видає невеликі суми під відсоток, що нараховується щодня. Навіть при тому, що і в наші дні шахраї можуть маскуватися під МФО, за умови належної обачності не так складно звести ризики нанівець і з першої спроби вибрати надійного і чесного кредитора.
Під час вибору кредитної компанії для оформлення мікрокредиту важливо звертати увагу на такі ознаки надійності:
- Репутація. Великим гравцям із представництвами по всій країні та багатомільйонними бюджетами на рекламу по телевізору і в інтернеті невигідно ризикувати чесним ім’ям заради заробітку зайвої копійки. Тому завжди безпечніше подавати заявку на сайтах, які у всіх на слуху й активно просуваються всіма каналами.
- Прозорість тексту договору. Нерідко зразок договору публікують на сайті у відкритому доступі, але навіть за відсутності ознайомлювального прикладу його завжди можна і потрібно читати перед підписанням. Відсутність у тексті того, що називають “дрібним шрифтом”, свідчить про чесність кредитора перед позичальником. Наявність же додаткових послуг, про які ніде більше не сказано, сама по собі не ознака шахрая, але привід замислитися про те, чи розумієте ви, які зобов’язання берете на себе в момент підписання договору.
- Юридична чистота. Наявність у позикодавця свідоцтва НБУ, що публікується в обов’язковому порядку на офіційному сайті компанії. Взагалі розміщена на сайті юридична адреса, телефон, дані про власників компанії та інше, що її ідентифікує, також вказує на законність діяльності фінансової організації.
Великі гравці ринку – надійні кредитори, але й вимоги до позичальників у них відповідні. Далеко не всі з них готові видавати мікрокредити без відмови всім, хто звернувся, не звертаючи уваги на їхню платоспроможність. Перш ніж отримати попереднє схвалення, заявникові таких сервісів належить пройти перевірку скорингового сервісу. Це займає лічені секунди, після чого схвалена анкета потрапляє до менеджера, з яким і потрібно буде обговорити умови оформлення кредиту та укласти договір.
Вимоги МФО до позичальників
Громадянство і постійна прописка – базова вимога, що висувається всіма без винятку кредитними сервісами. Без паспорта або прирівняного до нього документа з обов’язково проставленим штампом про постійну прописку не варто і звертатися – ймовірність отримати схвалення вкрай низька, хіба що просити зовсім маленьку суму і під досить високий відсоток.
- Вік позичальника не може бути молодшим за 18, деякі МФО взагалі вважають за краще укладати договори тільки з громадянами, старшими за 21 рік. Верхній віковий поріг переважно знаходиться на рівні актуального пенсійного віку, рідко перевищуючи цифру в 65 років.
- Рівень доходу прямо на ймовірність схвалення зазвичай не впливає, але сам факт описаного в анкеті рухомого і нерухомого майна і вказівки на стабільний заробіток підвищує рейтинг заявника за шкалою оцінювання скорингового сервісу. Вигадувати зайвий дохід не варто, це можна перевірити і без дзвінків роботодавцю, навіть і брати більше, ніж реально вийде віддати, завжди не найкраща ідея.
- Кредитний рейтинг – те, на що кредитні сервіси не дивляться. Це добре, тому що зіпсована простроченням за іпотекою або автокредитом цифра рейтингу може дуже заважати підвищенню ліміту за банківською кредиткою. Але тут важливо не плутати борги за позиками і кредитний рейтинг з поточними боргами, особливо такими, що перевищують гранично допустимий ліміт боргового навантаження, не вдасться отримати ще грошей у борг.
Правове регулювання ринку онлайн-кредитів: наскільки законні МФО
У мікрокредитних сервісів неоднозначна репутація, багато в чому успадкована з не настільки давньої епохи “сірого ринку споживчого кредитування”. Сучасні кредитори не можуть працювати поза правовим полем держави, інакше їм би не вдавалося так відкрито просувати свої послуги, подавати до суду на боржників і взагалі вимагати повернення виданих у борг грошей. Тому, якщо хтось скаже про те, що мікрокредит онлайн можна не повертати, не вірте, борг повернути доведеться, інакше не уникнути суду з усіма наслідками, що випливають із цієї неприємної ситуації.
Скільки можна взяти в борг, на який термін, під який відсоток
Мікрокредит на карту кожна компанія видає на своїх умовах. Нижнього порогового обмежувача відсоткової ставки на ринку немає – кожна компанія ставить своє, і воно тим нижче, чим активніше сервіс залучає клієнтів. Не варто дивуватися пропозиціям взяти в борг під 0,01% – це не обов’язково обман, можливо, це тимчасова акція з обмеженнями. Через подібного роду акції позикодавці залучають нових клієнтів і переманюють на свої майданчики тих, хто вже кредитувався у конкурентів.
Яку максимальну суму видавати на короткий термін у борг – теж питання, що вирішується кожною компанією в приватному порядку. Зазвичай дають небагато – в межах 15 тисяч гривень. Зазвичай на сайтах представлено кілька тарифів, відмінних за лімітами і вимогами до позичальників. Наприклад, можна зустріти пропозиції взяти до 100 тисяч на рік, що також цілком вважається мікропозикою і підійде, коли отримати цю суму в банку немає жодної можливості.
Терміни кредитування в мікрофінансових компаніях – від кількох днів до року. На більший термін, якщо і дають у борг, то дуже рідко, горизонти планування невеликі, левова частка клієнтів беруть у борг до зарплати або максимум на місяць, тож саме заявки з такими запитами схвалюють частіше.
Незалежно від суми, терміну і відсоткової ставки відсоток на тіло кредиту нараховують щодня – це відмінна риса мікрокредитного сервісу. Навіть коли на сайті або в рекламному проспекті ставка вказана в річних, не варто спокушатися можливістю погасити борг швидше, тим самим скоротивши суму переплати – зазвичай МФО такої можливості не дають.
Мікрокредит відрізняє від традиційного банківського кредитного продукту, зокрема, й те, що його видають на фіксований термін під фіксований відсоток. Так звані прогресивні умови, коли відсоток знижується пропорційно залишку боргу, зустрічаються вкрай рідко.
Чому заявку відхиляють
Мікрокредитні компанії люблять обіцяти в рекламних кампаніях шанс 99,999% на схвалення запиту. Це означає, що ймовірність отримати гроші висока, але все одно ніхто не гарантує схвалення. Після спілкування з представниками МФО зібрали список найпопулярніших причин, які завжди призводять до відмови у видачі позики.
Скоринговий сервіс не пропускає анкети зі свідомо неправдивими даними, також первинний відбір не проходять заявки з помилками і друкарськими помилками. Щоб обробка заявки займала якомога менше часу, первинний відсів анкет відбувається автоматично – за допомогою спеціальної програми. Якщо програма визначить, наприклад, що введені в анкету дані паспорта недійсні, але заявка піде у відхилені і так і не дійде до менеджера. Тому уважний перегляд заповнених полів перед відправленням сильно підвищує шанси схвалення.
Відмовляють усім, хто і без того багато винен. Заганяти людину в боргову яму невигідно, їм набагато цікавіші ті, хто точно поверне мікрокредит із відсотками. Тому коли після перевірки виявляється, що і без нової позики заявнику потрібно регулярно віддавати величезну частину доходу на користь погашення боргів, у видачі грошей відмовляють.
Нерідко відмовляють людям з новими паспортами, сумнівними анкетами, надто високими запитами на суму, що значно перевищує реальний рівень доходу того, хто звернувся. Але тут треба розуміти, що відмова одного сервісу аж ніяк не означає, що грошей не дадуть ніде. Якщо є потреба в позиці, краще одразу подавати кілька заявок у різні кредитні компанії, це значно підвищує шанси отримати необхідну суму швидко і на максимально вигідних умовах.
Приклад розрахунку відсотків за кредитом
Кредитні калькулятори – найкращий спосіб зрозуміти, скільки потрібно буде повернути при оформленні мікрокредиту на певних умовах. Порахувати суму боргу нескладно і без спеціального калькулятора, але навіщо, коли все так спрощено.
Суть роботи калькулятора така: бере суму, обчислює відсоток на день і множить його на кількість днів у терміні кредиту. Наприклад, якщо рахувати відсоток до моменту повернення за кредитом на суму 30 тисяч під 0,1% на день, то за 10 днів користування грошима доведеться заплатити 300 гривень. Щоб не морочитися з розрахунками, існують автоматичні сервіси розрахунку умов кредитних продуктів у реальних грошах, а не абстрактних відсотках.
Крім відсотків у переплату можуть включатися додаткові послуги, наприклад консультаційні, підбір кредитного продукту, відсоток за переказ тощо. Від будь-яких додаткових опцій можна відмовитися, для цього треба тільки уважно читати договір перед підписанням і не соромитися ставити запитання менеджеру під час узгодження умов.
Як отримати позикові гроші
Поїздки в офіс по готівку – не найзручніший варіант, особливо для великого міста, що стоїть у заторах, або віддаленого від райцентру маленького селища. Тому найпопулярніший спосіб отримати мікрокредит терміново – на картку або банківський рахунок. Рахунком, по суті, те ж саме, що картка, тільки реквізитів більше, з якими можна помилитися. А з карткою все просто – для переказу на неї мікропозики потрібен тільки номер, і більше нічого.
Мікрокредитні компанії переказують гроші на картки всіх банків, підійде будь-яка картка, навіть зарплатна або соціальна. Якщо немає ніякої, то можна оформити у відділенні, зазвичай це безкоштовно. Найкраще вибирати для оформлення дебетову картку, з неї зазвичай можна знімати без відсотків, а з кредитки навіть свої гроші часто віддають з пенею за переведення в готівку.
Відповідальність за непогашену позику: штрафи, колектори
Мікрокредитні компанії працюють у правовому полі країни, тому відповідальність за порушення умов договору поширюється на обидві сторони. Як МФО не можна змінювати умови після підписання договору, так і позичальникові ніяк не уникнути виплати за кредитом. У питаннях захищеності зобов’язань мікрокредитні компанії мають ті самі права, що банки, – можуть звернутися до суду. Тож, якщо немає впевненості в можливості повного своєчасного погашення боргових зобов’язань, краще почекати з підписанням договору.
У разі порушення умов договору з боку позичальника кредитна компанія може подати на нього до суду або продати заборгованість у колекторське агентство. Зв’язуватися з колекторами завжди неприємно. Хоч сьогоднішні колектори нічим не схожі на вишибал, що описуються у фільмах і серіалах про епоху дев’яностих-нульових, все одно з ними краще не стикатися. Навряд чи комусь сподобається, коли його фінансові операції намагатимуться відстежити, а також дзвонитимуть, намагаючись повернути борг із відсотками та штрафами.
Судові розгляди між кредитором і боржником – теж не рідкість. Коли договір чесний і немає жодних “підводних каменів”, суд завжди стає на бік постраждалої сторони. У випадку з МФО за борг боржник може “розплатитися” адміністративною відповідальністю аж до конфіскації або вимушеного банкрутства. За уявної простоти оформлення в банкрутстві фізособи мало приємного, тому до таких крайнощів доводити не слід. Тим більше що з мікрокредитними організаціями майже завжди можна домовитися.
Що робити, якщо не виходить внести платіж
У разі неможливості вчасно платити за мікрокредитом потрібно без зволікання зв’язуватися з кредитором. Якщо ховатися, буде тільки гірше: борг зростає, штрафи нараховуються. У разі ж своєчасного звернення із запитом на реструктуризацію або перекредитування проблему можна вирішити мирним шляхом.
Пролонгація – послуга, що дає відстрочку у виконанні зобов’язань за кредитом. Простими словами, пролонгацією називається перекредитування: компанія видає нову позику на погашення старої, таким чином у позичальника з’являється час на заробіток грошей для погашення боргу. Послуга не безкоштовна, але дешевше, ніж штраф і потенційні проблеми з колекторами при спробі сховатися від позикодавця.
Мікрокредитні сервіси зацікавлені в тому, щоб клієнти повертали гроші в рамках прописаних у договорі умов. Навіть тим, хто опиняється в складній життєвій ситуації, більшість із них готові запропонувати вигідні умови розв’язання проблеми без судів і колекторів. Деякі навіть не відмовляють у реструктуризації боргу – продовженні кредиту або навіть зменшенні його до розмірів кредитного тіла. Буквально, кредитор просить хоча б повернути взяте. Але після такої угоди найчастіше позичальникові стають недоступні онлайн мікрокредити на картку навіть в інших компаній, а дані про його платоспроможність потрапляють у загальні бази.
Мікропозика – не універсальне, але дієве рішення фінансових проблем. Головне – підходити до її оформлення з “холодною головою”: уважно читати договір, рахувати переплату, тверезо оцінювати можливості погасити борг вчасно. Тоді мікрокредит піде тільки на користь і навіть відкриє нові можливості для підвищення якості життя.
Юридична інформація, правові документи та ліцензії
Організація | Юридична особа | Розпорядження Нацкомфінпослуг | Контакти | Адреса |
---|---|---|---|---|
MyCredit | ТОВ "1 БЕЗПЕЧНЕ АГЕНСТВО НЕОБХІДНИХ КРЕДИТІВ". Код ЄДРПОУ: 39861924 | № 2542 від 20.10.2015 Свідоцтво Нацкомфінпослуг | 0 800 214 111 support@mycredit.ua | 01011, м. Київ, Арсенальна площа, 1Б |
Miloan | ТОВ "МІЛОАН". Код ЄДРПОУ: 40484607 | № 1709 від 14.07.2016 Свідоцтво Нацкомфінпослуг | (044) 337 36 67 info@miloan.ua | 01135, м. Київ, вул. Багговутівська 17-21 |
Moneyveo | ТОВ "МАНІВЕО ШВИДКА ФІНАНСОВА ДОПОМОГА". Код ЄДРПОУ: 38569246 | № 888 від 21.03.2013 Свідоцтво Нацкомфінпослуг | 0 800 21 9393 support@moneyveo.ua | 01015, м Київ, вулиця Лейпцизька, 15 Б, перший поверх |
Alex Credit | ТОВ "АЛЕКСКРЕДИТ". Код ЄДРПОУ: 41346335 | № 3395 від 08.08.2017 Свідоцтво Нацкомфінпослуг | (093) 618 64 64 mail@alexcredit.com.ua | 49044, м. Дніпро, вул. Якова Самарського, буд. 12А |
CreditKasa | ТОВ "УКР КРЕДИТ ФІНАНС". Код ЄДРПОУ: 38548598 | № 2565 від 01.08.2013 Свідоцтво Нацкомфінпослуг | 0 800 200 221 info@creditkasa.com.ua | 01133, м. Київ, бул. Лесі Українки, буд. 26, оф. 407 |
SOS credit | ТОВ "СОС КРЕДИТ". Код ЄДРПОУ: 39487128 | № 2015 від 20.08.2015 Свідоцтво Нацкомфінпослуг | 0 800 211 767 (044) 36 36 767 | 04070, Київ, вул. Почайнинська 23 |
CreditPlus | ТОВ "АВЕНТУС УКРАЇНА". Код ЄДРПОУ: 41078230 | № 426 від 28.02.2017 Свідоцтво Нацкомфінпослуг | 0 (800) 753-363 info@creditplus.ua | 03062, м. Київ, пр-т Перемоги, 90А |
E-groshi | ТОВ "ФК "Є ГРОШІ КОМ". Код ЄДРПОУ: 43067861 | ФК № В0000367 від 21.09.2021 Свідоцтво НБУ | 0 800 300 330 | 49000, м. Дніпро, вул. Шевченка, 51Д |
Credit7 | ТОВ "ЛІНЕУРА УКРАЇНА". Код ЄДРПОУ: 42753492 | № 394 від 19.03.2019 Свідоцтво Нацкомфінпослуг | 0 800 33 07 33 info@credit7.ua | 02081, м. Київ, вул. Дніпровська Набережна, буд. 25, п. 318 |
Money4you | ТОВ "МАНІФОЮ". Код ЄДРПОУ: 42848369 | ФК № В0000207 від 08.04.2021 Свідоцтво НБУ | 0 800 330 024 info@money4you.com.ua | 03150, м. Київ, вул. Казимира Малевича, буд. 87 |
Швидко Гроші | ТОВ "СПОЖИВЧИЙ ЦЕНТР". Код ЄДРПОУ: 37356833 | № 230 від 28.04.2011 Свідоцтво Нацкомфінпослуг | 0 800 50 10 20 info@sgroshi.com | 01032, м. Київ, вул. Саксаганського 133-А |
CLY | ТОВ "ЗАЙМЕР". Код ЄДРПОУ: 42146903 | № 1390 від 07.08.2018 Свідоцтво Нацкомфінпослуг | 067 530 25 07 info@cly.com.ua | 04071, м. Київ, вул. Ярославська 5\2В |
SlonCredit | ТОВ "СЛОН КРЕДИТ". Код ЄДРПОУ: 42350798 | ФК № В0000088 від 27.11.2020 Свідоцтво НБУ | 0 800 33 03 83 info@sloncredit.com.ua | 03062, м. Київ, проспект Перемоги, буд. 90-а |
Нові Кредити | ТОВ "ФК "НОВІ КРЕДИТИ". Код ЄДРПОУ: 42152351 | ФК № В0000286 від 08.07.2021 Свідоцтво НБУ | 0 800 301 008 info@novikredyty.com.ua | 02002, м. Київ, вул. Митрополита Андрея Шептицького, 4А |
SelfieCredit | ТОВ "СЕЛФІ КРЕДИТ". Код ЄДРПОУ: 43979069 | ФК № В0000369 від 21.09.2021 Свідоцтво НБУ | 044 333 43 56 info@selfiecredit.com.ua | 04070, м. Київ, вул. Сковороди Григорія, 1 |
Твоя Позика | ТОВ “БІЗПОЗИКА”. Код ЄДРПОУ: 41084239 | № 961 від 06.04.2017 Свідоцтво Нацкомфінпослуг | 0 800 211 503 office@tpozyka.com | 01133, м. Київ, вул. Генерала Алмазова 13, офіс 524 |
Додам | ТОВ “ФК “ВІВА КАПІТАЛ”. Код ЄДРПОУ: 40860735 | ФК № 822 від 22.11.2016 Свідоцтво Нацкомфінпослуг | 0 800 30 53 53 | 20603, Черкаська обл., Звенигородський р-н, місто Шпола, вул. Таранця, буд. 20 |
Ewa Cash | ТОВ “ФК “ТАЙГЕР ФІНАНС”. Код ЄДРПОУ: 43561909 | ФК № В0000150 від 08.02.2021 Свідоцтво НБУ | (044) 300 29 62 info@ewacash.com.ua | 79018, м. Львів, вул. Смаль-Стоцького, буд. 1, кор. 28 |
Credos | ТОВ “УКР КРЕДИТ ФІНАНС”. Код ЄДРПОУ: 38548598 | № 2565 від 01.08.2013 Свідоцтво НБУ | 0 800 200 221 info@credos.com.ua | 01133, м. Київ, бул. Лесі Українки, буд. 26, оф. 407 |
Easy Cash | ТОВ “ІННОВАЦІЯ КОМПАНІ”. Код ЄДРПОУ: 43564077 | ФК № 1399 від 30.04.2020 Свідоцтво НБУ | 063 316-30-30 info@eazycash.com.ua | м. Київ, провулок Новопечерський, 18, офіс 32 |
Avans Credit | ТОВ “АВАНС КРЕДИТ”. Код ЄДРПОУ: 43619089 | ФК № В0000448 від 02.12.2021 Свідоцтво НБУ | 0 800 20 25 20 info@avans.credit | 03150, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 72 |
Tengo | ТОВ “МІЛОАН”. Код ЄДРПОУ: 40484607 | № 1709 від 14.07.2016 Свідоцтво НБУ | 044 337 00 37 info@tengo.com.ua | 01135, м. Київ, вул. Багговутівська 17-21 |
FinX | ТОВ “ФК “КРЕДІПЛЮС”. Код ЄДРПОУ: 40474269 | ФК № В0000418 від 02.11.2021 Свідоцтво НБУ | 0 800 753 000 | 04107, м. Київ, вул. Багговутівська, буд 17-21 |
Finsfera | ТОВ “ІННОВА ФІНАНС”. Код ЄДРПОУ: 44127243 | ФК № В0000242 від 14.05.2021 Свідоцтво НБУ | 0 800 31 01 11 support@finsfera.ua | 04053, м. Київ, Вознесенський узвіз, 14, офіс 16/58 |
Clickcredit | ТОВ “1 БЕЗПЕЧНЕ АГЕНТСТВО НЕОБХІДНИХ КРЕДИТІВ”. Код ЄДРПОУ: 39861924 | № 2542 від 20.10.2015 Свідоцтво НБУ | (095) 656 11 33 support@clickcredit.com.ua | 01011, м. Київ, Арсенальна площа, 1Б |
NaVse | ТОВ “УКР КРЕДИТ ФІНАНС”. Код ЄДРПОУ: 38548598 | № 2565 від 01.08.2013 Свідоцтво НБУ | 0 800 200 221 info@navse.com.ua | 01133, м. Київ, бул. Лесі Українки, буд. 26, оф. 407 |
FinBar | ТОВ “АВАНС КРЕДИТ”. Код ЄДРПОУ: 43619089 | ФК № В0000448 від 02.12.2021 Свідоцтво НБУ | 0 800 20 10 40 info@finbar.com.ua | 01015, м. Київ, вул. Лейпцизька, 15А |
Prostocredit | ТОВ “ФК “ПРОСТО КРЕДИТ”. Код ЄДРПОУ: 43601144 | ФК № В0000260 від 04.06.2021 Свідоцтво НБУ | 0 (800) 33-34-34 info@prostocredit.com.ua | 01054, м. Київ, вул. Франка Івана, б. 40б, оф. 206 |
Lovilave | ТОВ “ФК “КІФ”. Код ЄДРПОУ: 42359240 | ФК № 1255 від 10.10.201 Свідоцтво НБУ | 067 561 38 04 hello@lovilave.com.ua | 03150, м. Харків, вул. Отакара Яроша, 24б |
StarFin | ТОВ “СТАР ФАЙНЕНС ГРУП”. Код ЄДРПОУ: 44022416 | ФК № В0000322 від 13.08.2021 Свідоцтво НБУ | 0 800 202 233 info@starfin.com.ua | 03150, м. Київ, вул. Фізкультури, буд. 30В |
Procent | ТОВ “ФК “ПРОЦЕНТ”. Код ЄДРПОУ: 41466388 | ФК № 955 від 14.11.2017 Свідоцтво НБУ | (050) 872 11 44 support@procent.com.ua | 04112, м. Київ, вул. Дегтярівська, буд 48 |
KLT Credit | ТОВ “КЛТ КРЕДИТ”. Код ЄДРПОУ: 40076206 | № 3479 від 29.12.2015 Свідоцтво НБУ | (044) 334 50 79 support@kltcredit.com.ua | 03035, м. Київ, пл. Солом’янська, буд. 2, прим. 04 |
AviraCredit | ТОВ “ФК “АВІРА ГРУП”. Код ЄДРПОУ: 43174156 | ФК № 1313 від 11.01.2020 Свідоцтво НБУ | (044) 498 68 98 | 04071, м. Київ, ВУЛ. ЯРОСЛАВСЬКА, 5/2В |
Дата останнього оновлення: 26.08.2024
Порівняльний аналіз та аналітику підготував:
Профіль в LinkedIn и Facebook